ryžový olej Wolfberry 500 ml
4,50 €

ks

na sklade: áno

ryžový olej Wolfberry 500 ml

Ryžový olej Wolfberry 500 ml je 100% jednodruhový rastlinný olej s vynikajúcimi výživovými vlastnosťami. Je ľahko stráviteľný, plný vitamínov a omega mastných kyselín, jeho chuť i vôňa sú neutrálne a perfektne sa hodí ako do teplej, tak do studenej kuchyne.

 

Ryžový olej Wolfberry sa vyrába extrakciou z výživných ryžových klíčkov a otrúb jazmínovej ryže z Thajska. Olej sa po tomto procese podrobený rafinácii a výsledným produktom je voľne tečúca kvapalina bez zakalenia sa zlatou farbou a neutrálne chuťou i vôňou, ktoré po zahriatí prechádza jemne k orieškovým akcentom.

Ryžový olej je veľmi populárny v Číne, Japonsku, Thajsku a Indii, kde ho používajú hlavne pri príprave svojich vyprážaných špecialít. Vďaka veľkému množstvu Oryzanolu má totiž perfektné oxidačná a tepelnú stabilitu, takže jeho dymový bod je od 215 ° C, navyše má nízku priľnavosť k pokrmom. Všetky tieto vlastnosti ho radí k najvhodnejším olejom na slovenskom trhu pre prípravu smažených a fritovaných jedál.

Ryžový olej je bohatý na tokoferol a tokotrienoly, čo sú prirodzene sa vyskytujúce typy vitamínu E, tokotrienoly je navyše veľmi vzácna látka, ktorá sa bežne nevyskytuje, ale práve ryžový olej je na ňu bohatý. 100 g ryžového oleja obsahuje neuveriteľných 38.3 mg vitamínu E, pričom referenčná hodnota príjmu je 12 mg, navyše je v ňom aj 900 mg Gamma oryzanol. Tieto fakty svedčia o tom, že ryžový olej patrí k najvšestrannejším olejom, pretože má vysoký bod prepálenia, vďaka ľahkej viskozite sa minimálne vsakuje do vyprážaných pokrmov a navyše je aj veľmi hodnotný po nutričnej stránke.

Ryžový olej má ľahko orieškovú príchuť a pri vyprážaní dodáva pokrmom požadovanú štruktúru a ideálne farbu. Perfektne sa hodí do pečiva, šalátových zálievok, dipov, marinád a neoceniteľný je aj pri pečení a grilovaní.

Nutričné ​​hodnoty na 100g
Energia: 3850 KJ / 921 kcal; Tuky: 100 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 24.3 g, mononenasýtené mastné kyseliny 45.6 g, polynenasýtené mastné kyseliny 30.1 g; Vitamín E: 38.3 mg; Gamma Oryzanol: 900 mg; Bielkoviny: 0 g; Sacharidy: 0g;

skladovanie
Skladujte pri teplote od 10 do 20 ° C

Krajina pôvodu
Thajsko

obsah

Certifikáty

biologica bio-siegel eu-bio-logo produkt ekologickeho zemedelstvi fairtrade

Design Filip Jánoš; Tvorba web stránok - Ján Ďuriga

TOPlist