Gojiberries soľ z Mŕtveho mora kuchynská 1 kg
2,50 €

ks

na sklade: áno

Gojiberries soľ z Mŕtveho mora kuchynská 1 kg

Naša soľ z Mŕtveho mora je certifikovaná pre použitie v kuchyni a výrobu chemicky čistých potravín. Soľ nemá kryštalicky bielu farbu ako klasická morská soľ. Je krásne ružovkastá, pretože obsahuje vysoké množstvo minerálov.

Naša soľ z Mŕtveho mora nie je ťažená v oblastiach s maximálnou salinitou, tak ako soľ kúpeľová (to by nedovoľovalo konzumácii), ale v oblastiach čistejších. Aj preto má vynikajúcu chuť (soľ z oblastí s vysokou salinitou je horká) a výborne sa hodí ako prirodzený doplnok stravy.

Táto soľ sa získava odparením vody z Mŕtveho mora. Kryštalizácia soli v soľných výrobkoch sa uskutočňuje bez priemyselnej intervencie a soľ neobsahuje chemické alebo umelé prísady. Nepoužívajú sa prostriedky proti spekaniu ani bielidlo.

Po umytí a sušení je soľ zabalená v neupravenom stave a zachováva si tak svoju plnú a pôvodnú prirodzenosť.
Soľ pochádza zo špeciálnych klimatických podmienok s absolútne jedinečnými vlastnosťami na svete: v prírodnom údolí, hlbšom viac ako 400 metrov pod hladinou mora, ktoré sa nachádza na najnižšom bode zeme na suchom podklade, vzduch je bohatý na kyslík, je veľmi čistý a má nízky obsah znečisťujúcich látok. Judejská púšť obklopuje Mŕtve more v horúcich a suchých teplotách. Vyskytuje sa tam málo zrážok a podzemné pramene zásobujú Mŕtve more minerálmi.

Krajina pôvodu: Izrael

Minimálna trvanlivosť do: 31.12.2025

Balenie: Juraj Komorovský, Trenčín

Certifikáty

biologica bio-siegel eu-bio-logo produkt ekologickeho zemedelstvi fairtrade

Design Filip Jánoš; Tvorba web stránok - Ján Ďuriga

TOPlist