ENSA PŠENOVÁ KAŠA 200 g
1,50 €

ks

na sklade: áno

ENSA PŠENOVÁ KAŠA 200 g

Výborný prírodný produkt, bez pridaných konzervantov, farbív a cukru. Fyzikálnym spôsobom upravená potravina, kedy pri príprave stačí pridať horúcu vodu alebo mlieko a získate kvalitný zdravý plnohodnotný produkt. Vhodný tiež pre deti od 6 mesiacov a celiatikov.

Čo to je?
Pšeno sa získava odstránením plevy zo zrna prosa. Pravlasťou prosa je Čína, východná Ázia a India. Kúsky prosa boli nájdené na rôznych miestach Európy v stavbách pochádzajúcich z doby kamennej.
Pravdepodobne asi do ranného novoveku bolo v ľudskej strave hlavnou obilninou. Postupne ho vytláčali pšenica, raž, neskôr ryža a kukurica a svoj vplyv má aj rozšírenie zemiakov. Ešte dnes býva starodávnym zvykom podávať prosnú kašu ako posledné jedlo na svadobnej hostine na moravských svadbách, aby mali novomanželia vždy dosť peňazí.

Prečo je zdravé?
Pšeno má optimálne výživné vlastnosti, je veľmi chutné a ľahko stráviteľné. Obsahové látky majú priaznivý pomer bielkovín (12 %), tukov (4 %) a sacharidov (68 %). je významným zdrojom vitamínov skupiny B (napr. B1, B2)a železa.

Čo s ňou?
Kašu môžme pridať do jogurtu, zahustiť s ňou polievku.

Príprava 1 porcie:
cca 10 pol. lyžíc kaše zaliať 200 ml horúceho mlieka alebo vody, premiešať habarkou a nechať odstáť 3 min. Následne môžete dochutiť maslom, javorovým sirupom, sušeným ovocím atď..

Certifikáty

biologica bio-siegel eu-bio-logo produkt ekologickeho zemedelstvi fairtrade

Design Filip Jánoš; Tvorba web stránok - Ján Ďuriga

TOPlist