ENSA RYŽOVÁ INSTANTNÁ KAŠA 200 g
1,40 €

ks

na sklade: áno

ENSA RYŽOVÁ INSTANTNÁ KAŠA 200 g

Výborný prírodný produkt, bez pridaných konzervantov, farbív a cukru. Fyzikálnym spôsobom upravená potravina, kedy pri príprave stačí pridať horúcu vodu alebo mlieko a získate kvalitný zdravý plnohodnotný produkt. Vhodný tiež pre deti od 6 mesiacov a celiatikov.

Čo to je?
Staré čínske príslovie hovorí: „Ryža nie je len potravina. Ryža je život.“ Doslova miliardy ľudí na celom svete sú naozaj na ryži životne závislé, čo z nej činí jednu z najdôležitejších, ak nie najdôležitejšiu plodinu, ktorú kedy ľudstvo skultivovalo. Klasický mýtus rozprávaný na Bali, napríklad hovorí, že pán Višnu donútil Zem, aby porodila ryžu, a boh Indra naučil ľudí, ako ju pestovať. Ryža teda bola chápaná ako dar od bohov a na mnohých miestach dodnes jej pestovanie sprevádza rad rituálov. Aká je však reálna história ryže? Pestuje sa tak dlho, že už nemôžeme určiť miesto a čas jej pôvodu. Na základe odhadu miest, ktoré sú pre pestovanie ryže geograficky najvhodnejšie, sa vedci domnievajú, že ľudia začali ryžu pestovať možno niekde v oblasti severného Thajska, prípadne v juhozápadnej Číne alebo v Assame.

Prečo je zdravá?
Aj keď má ryža málo vlákniny, sú škroby rezistentné k tráveniu a účinkujú ako diétna vláknina. Škrob v bielej aj hnedej ryži sa trávi a absorbuje pomaly a pri tom trvale uvolňuje do krvi glukózu čo napomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi u diabetikov. Ryža neobsahuje lepok je preto vhodná pre celiatikov a bezlepkovú diétu. Taktiež je vhodnou redukčnou potravinou. Veľmi dlho sa taktiež používa k liečeniu tráviacich problémov - od porúch trávenia až po divertikulitídu. Ryžová instantná kaša je 100% prírodná celozrná a nemliečna. Má vysokú nutričnú hodnotu a je ľahko stráviteľná. Výrobok je vhodné použiť aj k zahusteniu omáčok, polievok na výrobu pečiva atď...

Príprava 1 porcie:
cca 10 pol. lyžíc kaše zaliať 200 ml horúceho mlieka alebo vody, premiešať habarkou a nechať odstáť 3 min. Následne môžete dochutiť maslom, javorovým sirupom, sušeným ovocím atď..

Certifikáty

biologica bio-siegel eu-bio-logo produkt ekologickeho zemedelstvi fairtrade

Design Filip Jánoš; Tvorba web stránok - Ján Ďuriga

TOPlist