Ensa Kukuričná kaša 200 g
0,50 €

ks

na sklade: áno

Ensa Kukuričná kaša 200 g

Kukuričná kaša je prirodzene bezlepková. Neobsahuje žiaden pridaný cukor ani konzervačné látky a za svoju krásne žltú farbu vďačí výlučne kukurici. Kukuričnú kašu môžete použiť aj v období prikrmovania dieťaťa kašami po 0,5 roku veku dieťaťa. 

Prečo je kukurica zdravá?

Kukurica je zdrojom horčíka, draslíka, fosforu, vápnika, zinku a pektínov, ktoré podporujú tráviace procesy v našich útrobách a pomáhajú udržiavať črevá zdravé a čisté. Okrem toho obsahuje aj mnoho vitamínu B1, ktorý má blahodarné účinky na mozog a nervy. Konzumácia kukurice prispieva k odbúravaniu stresu v organizme, i k posilneniu vlasov a pokožky.

Čo s ňou: Hotovú kašu môžeme poliať rozpusteným maslom, posypať kakaovým práškom, prípadne ovocím alebo nasekanými orieškami. Nie je potrebné do nej pridávať cukor, ale fantázii a chuti sa medze nekladú. Kašu servírujeme teplú. Na horúcu kašu nalámeme kúsky vysoko percentnej alebo horkej čokolády, ktorú v kaši necháme rozpustiť. Kukuričnú kašu môžeme ďalej použiť ako náhradu strúhanky alebo tiež pri zahusťovaní omáčok. 

Postup prípravy kukuričnej kaše: Do horúceho mlieka alebo vody postupne primiešavame kašu, až docielime požadovanú hustotu. Necháme 2-3 min. odstáť. 

Produkt nie je vyrobený z GMO kukurice. 

Hmotnosť: 200g

Dodávateľ: Encinger, s.r.o.

Minimálna trvanlivosť do: 20.9.2020

Certifikáty

biologica bio-siegel eu-bio-logo produkt ekologickeho zemedelstvi fairtrade

Design Filip Jánoš; Tvorba web stránok - Ján Ďuriga

TOPlist