Health Link TRSTINOVÁ MELASA BIO - Blackstrap 360ml
3,30 €

ks

na sklade: áno

Health Link TRSTINOVÁ MELASA BIO - Blackstrap 360ml

Trstinová melasa je vedľajším produktom, ktorý sa zhromažďuje počas výroby organického cukru z ekologicky pestovanej cukrovej trstiny. Môžeme ju nájsť aj pod názvom Blackstrap melasa.

Vyrába sa až z posledného, teda tretieho varu cukrovej trstiny. Po každom lisovaní sa pomer cukru v melase znižuje, no na druhej strane koncentrácia prospešných látok (najmä minerálov) narastá.
Z pomedzi všetkých dostupných druhov melasy, má táto najnižší obsah cukru, no najvyšší možný pomer cenných látok. Predovšetkým medi, železa (takmer 100%-tná vstrebateľnosť!), draslíka, horčíka, vápnika a vitamínov skupiny B.
Vyznačuje sa sladkou no horkejšou chuťou, vysokým obsahom energie a flexibilitou použitia.

Vďaka obsahu hodnotných živín pozitívne vplýva na zdravie kostí, svalové funkcie, podporuje produkciu červených krviniek a hemoglobínu, pomáha potlačiť únavu a vyčerpanie.
Neobsahuje konzervačné látky, umelé arómy, farbivá ani príchute. Cukrová trstina na výrobu tejto melasy sa pestuje výhradne bez použitia pesticídov, herbicídov alebo geneticky modifikovaných organizmov (GMO).

Použitie

Najlepší spôsob ako si ju vychutnať a získať živiny je rozpustiť 1 lyžicu melasy v pohári vody, kávy alebo čaju. Získate príjemný nápoj s mierne sladkou a ovocnou chuťou.
Melasu možno konzumovať aj priamo a tak zapiť tekutinou.

Je vhodnou prísadou do sušienok, pečiva, rôznych omáčok a marinád. Najčastejšia sa však využíva na ochutenie slaných pokrmov, vrátane mäsových špecialít, ktoré si žiadajú nádych sladkosti.

Zloženie

100% nerafinovaná, nesírená trstinová melasa v BIO kvalite.

Výrobca: Health Link, s.r.o., Česká republika

Krajina pôvodu: Paraguay

Minimálne trvanlivosť do: 30.07.2023

Certifikáty

biologica bio-siegel eu-bio-logo produkt ekologickeho zemedelstvi fairtrade

Design Filip Jánoš; Tvorba web stránok - Ján Ďuriga

TOPlist