Články

123
Strava je základom budovania detskej imunity

Budovanie imunitného systému stravou je nový smer vo vývojovej imunológii. Určite nejde len o moderný "lifestyle", ale významnú odnož v preventívnej medicíne, ktorá je podporená vedeckými poznatkami a pozorovaniami. "Len kvalitnou a pestrou stravou je možné u dieťaťa dlhodobo podporovať formovanie a optimálne fungovanie imunitných funkcií," zdôrazňuje imunológ doc. MUDr. Miloš Jeseňák z Martina.

Mladý jačmeň je neodeliteľná súčasť zdravej výživy

mladý zelený jačmeň je neodelitelná súčasť zdravej výživy :: 15th január 2013 :: Prispel andrea do kategórie zdravé potraviny Zelené potraviny sa stávajú trendom tretieho tisícročia, odborníci na výživu po celom svete začínajú presadzovať tzv. trend green foods („zelené potraviny“, Green Magma). Jeho hlavnou zásadou je, že naša strava by mala obsahovať veľký podiel rastlinnej zložky v surovom stave.

Prekyslený organizmus: Varovný signál mnohých ochorení!

Zlé stravovacie návyky sú príčinou mnohých problémov. Prvým signálom toho, že s nami niečo nie je v poriadku, je prekyslený organizmus. Ten je príčinou mnohých ochorení a kvôli tomu nedokáže naše telo fungovať tak, ako by malo, pretože mu jeho prácu neustále komplikujú vedľajšie boje s tým, čo mu bráni v jeho činnosti. I keď by sa to možno na prvý pohľad nezdalo, i za to môže práve nesprávna strava. A keď sa chcete vyhnúť chorobám, ktoré z tejto príčiny vznikajú, mali by ste si čo najskôr vstúpiť do svedomia a urobiť zopár zmien.

Zdravé raňajky

BRATISLAVA 14. decembra (SITA) – Raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa. Mali by vám dodať dostatok energie až do obeda, naštartovať metabolizmus a dostatočne zasýtiť. Stačí niekoľko malých zmien na to, aby ste deň odštartovali zdravým a vhodným spôsobom. Chia semienka sa skvele hodia do jogurtov, ovsenej kaše či cereálií. “Semienka chia sú čoraz populárnejšie, keďže stále viac ľudí prichádza na ich zdraviu prospešné účinky,“ vysvetlila odborníčka na výživu Margaux J. Rathbun. “Tieto malé semienka sú skvelým zdrojom omega-3 mastných kyselín, vlákniny, vápnika a bielkovín,” dodala. Denne vám pritom postačí iba jedna čajová lyžička. Keď si ku svojej rannej ovsenej kaše pridáte ľanový olej, nehrozí, že budete o chvíľu hladný a vaše raňajky budú skutočne výživné. Keďže je takmer bez chuti, kaši určite neuškodí a okrem energie vám zabezpečí aj omega-3 mastné kyseliny a pozitívne vplýva na hladinu krvného cukru, srdce, pokožku, vlasy i nechty. Stačí šálka čučoriedok pridaných do cereálií a vaše raňajky budú mať omnoho viac vitamínov, vlákniny a antioxidantov – no kalorická hodnota sa zvýši len minimálne.

Certifikáty

biologica bio-siegel eu-bio-logo produkt ekologickeho zemedelstvi fairtrade

Design Filip Jánoš; Tvorba web stránok - Ján Ďuriga

TOPlist